Szwajcarski bank państwowy oferujący usługi kredytowe i powiernicze w zakresie Bitcoinów (Bitcoin Lending and Custody Services)

Basler Kantonalbank, jeden z 24 banków kantonalnych zajmujących się obsługą 26 kantonów szwajcarskich, ogłosił plany rozpoczęcia oferowania swoim klientom usług w zakresie handlu bitcoinami (BTC) i usług powierniczych za pośrednictwem swojej spółki zależnej, zgodnie z komunikatem prasowym z dnia 3 sierpnia 2020 r.

Inny szwajcarski bank przyjmuje Bitcoin
Podczas gdy w Szwajcarii od dłuższego czasu działa wiele instytucji finansowych nastawionych na produkcję bitcoinów, Basler Kantonalbank wkrótce stanie się pierwszym państwowym bankiem komercyjnym w kraju, który zaoferuje klientom usługi związane z aktywami kryptograficznymi.

Według źródeł bliskich najnowszemu rozwojowi, Basler Kantonalbank, szwajcarski bank kantonalny założony w 1899 roku, planuje rozpocząć handel bitcoinami i altcoinami oraz ich przechowywanie dla swoich klientów do 2021 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kredytodawca mówi, że uruchomi usługę poprzez swoją spółkę zależną, Bank Cler.

Chociaż Bank Cler posiada osobną licencję bankową, BKB posiada większościowy udział w banku i wykorzystuje go jako swoje centrum kompetencji cyfrowych.

Komentując tę sprawę, Natalie Waltmann, rzeczniczka prasowa Bank Cler, powiedziała,

„Wprowadzimy ofertę na obrót i przechowywanie aktywów cyfrowych. Bank Cler’sthe cyfrowe centrum kompetencyjne naszej firmy, do którego należy również jednostka dominująca BKB. Jesteśmy również zainteresowani oferowaniem usług w zakresie handlu kryptograficznego“.

Ogromny popyt na Bitcoin

Wyjaśniając przyczynę decyzji o włączeniu Bitcoin i innych kryptosów do swojej oferty produktowej, bank zauważył, że doświadcza ogromnego popytu na aktywa cyfrowe ze strony młodszych klientów.

Aby to zrobić, Cler Bank mówi, że będzie korzystać z usług eksperta od kryptografii, Alaina Kunza, który będzie pełnił funkcję szefa aktywów cyfrowych w Bank Cler.

Pomimo faktu, że Szwajcaria wprowadziła ugodowe regulacje mające na celu stworzenie środowiska sprzyjającego działalności związanej z bitcoin-linkami, aktywa cyfrowe nadal mają pewne utrudnienia w dostępie do usług bankowych, a wraz z rosnącą liczbą banków państwowych przyjmujących kryptoidy, oczekuje się, że kwestia ta zostanie rozwiązana na stałe.

Szwajcaria nadal znajduje się na pierwszej linii frontu innowacji w dziedzinie pieniądza cyfrowego, choć kilka innych jurysdykcji zwraca obecnie większą uwagę na rozwijającą się technologię.

Wcześniej, w styczniu 2020 roku, BTCManager poinformował, że szwajcarskie miasto Zermatt akceptuje obecnie płatności podatków w bitcoin (BTC).

Wydaje się, że Bitcoin ponownie odzyskał swój byczy impet, a niektórzy analitycy przewidują, że cena flagowego kryptofonu zbliży się w tym roku ponownie do 20 tys. dolarów.

W czasie prasy, cena Bitcoin siedzi na 11.278 dolarów, z limitem rynkowym w wysokości 208,09 miliardów dolarów, jak widać na CoinMarketCap.